بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

09123763516 مدیریت
بازسازی حمام

برای تغییرات اساسی منزل مسکونی، میتوانیم از تخریب و بازسازی حمام و بازسازی سرویس بهداشتی طبق سلیقه ی خودمان با کمترین هزینه البته با کمک تیم حرفه ای بازسازی 360 شروع کنیم. این تغییر دکوراسیون باید اصولی، طبق نقشه ی ساختمان، توسط افراد متخصص انجام شود تا از بروز نشتی، خرابی و هزینه های جبران ناپذیر، جلو گیری شود.

بازسازی 360
بازسازی 360

بازسازی حمام

بازسازی حمام می تواند پس از تخریب و نشتی به وجود آمده در سرویس بهداشتی انجام شود هم می تواند برای تغییر کلی نمای داخلی ساختمان، توسط تیم حرفه ای در طرحی آرامش بخش و مناسب اجرا شود. بهترین فصل برای اجرای طرح بازسازی، فصل تابستان است که البته در هنگام تغییر کلی حمام شما چه کوچک باشد چه بزرگ، باید در هنگام بازسازی، کاربردی بودن آن را در نظر بگیرید.

بازسازی سرویس حمام

بازسازی حمام

حمام شما باید فضایی آرام و کاربردی باشد زیرا بخش مهمی از ساختمان است که باید در هنگام نقشه کشی و ساخت و ساز به آن توجه شود. اگر به دنبال تغییر اساسی در منزل خود هستید به جرات می توان گفت، بازسازی حمام قدیمی تغییر چشمگیری را در منزل شما ایجاد می کند. البته در برای این تغییرات یک سری سوالاتی در ذهن شما، به شرح زیر ایجاد می شود که در ادامه به تمامی آن ها پاسخ داده می شود.

 • لوله‌کشی حمام چگونه باشد؟

قطر لوله‌کشی حمام در واحدهای مسکونی معمولا ۵ سانتی‌متر است. احتمالا هیج‌وقت به این فکر نکرده‌اید چه‌قدر مو و آشغال از فاضلاب و لوله‌کشی حمام رد می‌شود. هرچه قطر لوله‌کشی حمام پهن‌تر باشد احتمال گرفتگی لوله‌کشی حمام هم کمتر می‌شود. پس بهتر است در بازسازی حمام به تعویض لوله‌کشی حمام فکر کنید مخصوصا اگر چند سالی از عمر خانه می‌گذرد.
در لوله‌کشی حمام از سه نوع لوله استفاده می‌شود:

 1. لوله آهنی و فولادی گالوانیزه: این لوله‌ها این روزها چندان در لوله‌کشی حمام استفاده نمی‌شوند، هرچند ارزان‌تر هستند.
 2. لوله چدنی: این نوع لوله‌ها بیشتر در تاسیسات زیربنایی استفاده می‌شوند و برای پروژه‌های کوچک مانند لوله‌کشی حمام به کار نمی‌روند.
 3. لوله پلاستیکی و pvc: یکی از پرطرفدارترین مدل برای لوله‌کشی حمام هستند.

معمولا با افزایش قطر لوله هزینه لوله‌کشی حمام کمی بیشتر می‌شود اما این اختلاف هزینه چندان زیاد نیست و به دردسرهای بعدی می‌ارزد.
ضمنا اگر در منطقه‌ای سردسیر زندگی می‌کنید که احتمال یخ‌زدگی در شب وجود دارد مهم است که لوله‌کشی حمام از طریق دیوار خارجی رد نشود.

 • نورپردازی حمام چگونه باشد؟

در بازسازی حمام به نورپردازی حمام هم توجه کنید. لامپ‌های توکار که در سقف گذاشته می‌شوند می‌توانند اتاق را تا حد خوبی روشن کنند. همچنین می‌توانید برای تنظیم نورپردازی حمام به جای کلید، سوئیچی قرار دهید که نور را قابل تنظیم کند. این قابل تنظیم بودن در نورپردازی حمام قابلیتی کاربردی است. برای زمانی که شیو یا آرایش می‌کنید نور روشن و زیاد لازم است تا بتوانید به خوبی همه‌چیز را زیرنظر داشته باشید. برای اوقاتی هم که خسته هستید و دوش آخر شب پیش از خواب را می‌گیرید نور کم بهتر است و آرامش بیشتری به شما می‌دهد.

سرویس بهداشتی حمام

 • کابینت دارو نصب کنیم یا نه؟

از انوع فضای نگهداری در حمام کابینت دارو است. آیا در حمام جای کافی برای نصب کابینت دارو دارید؟ بسیاری زیر روشویی کابینتی درست می‌کنند و به این ترتیب علاوه بر ایجاد فضای نگهداری در حمام جای زیادی را هم از دست نمی‌دهند. ضمن اینکه در این صورت می‌توان به جز دارو چیزهای دیگری هم نگهداری کرد. فقط یادتان باشد جای هر دارویی در محیط مرطوب حمام نیست و شاید بهتر باشد فقط موادی مثل بتادین را داخل این فضای نگهداری در حمام بگذارید.

 • دیوارپوش حمام از چه جنسی باشد؟

در فرآیند بازسازی حمام درست مانند دور شیشه حواستان باید دور دوش هم باشد. سعی کنید از مصالحی استفاده کنید که یکپارچه است مانند سنگ یا کوارتز. شاید ترجیحتان کاشی‌کاری حمام باشد اما باید بدانید که آب بین درزهای کاشی نفوذ می‌کند و در نهایت چهره‌ی زشتی به حمام شما می‌دهد. نظافت فضای بین کاشی‌ها هم کاری دشوار است.

 • چه مدل کاشی برای کف حمام بهتر است؟

کاشی‌های بزرگ‌تر برای کف حمام چندان مناسب نیستند. این امر دو دلیل دارد:

 1. تراز کاشی‌های بزرگ‌تر و رعایت شیب درست آن‌ها برای کف حمام سخت‌تر است.
 2. کاشی‌های بزرگ‌تر اگر بافت نداشته باشند لیزتر هستند چون فاصله خطوط بین آن‌ها زیاد است.

بنابراین بهتر است کاشی‌های کوچک‌تر را برای کف حمام انتخاب کنید. چه بافت داشته باشند و چه نه هم نصب راحت‌تری دارند و هم لیزی کمتر.

 • جنس کف حمام از چه باشد؟

با پیشرفت متدهای چیدمان و دکوراسیون دیگر خبری از طراحی‌های خسته‌کننده و بی‌حال نیست و کف حمام را از مصالح مختلفی می‌سازند. این روزها بیشتر اکریلیک و سرامیک برای ساخت کف حمام استفاده می‌شود. بنابراین موقع ساخت کف حمام گزینه‌ها را درنظر بگیرید و به یک مورد بسنده نکنید.

 • دوش یا وان؟

 پیش از هرچیز از خودتان بپرسید چند بار در سال قرار است از این وام استفاده کنید؟گذاشتن وام در حمام به هر حال کاری هزینه‌بر است و در نهایت شاید کاربردی نباشد و فقط جایی زیاد اشغال کند. دوش اما کاربردی است و هیچ جایی نمی‌گیرد. ضمن اینکه نظافت وان کاری دشوار است که شاید فرصتش را نداشته باشید.

لیست قیمت بازسازی حمام

هزینه بازسازی حمام

هزینه ی بازسازی حمام به میزان خرابی، فضای سرویس بهداشتی، مدل سفارشی و .... دارد. جهت دریافت مشاوره رایگان و برآورد هزینه بازسازی حمام و سرویس بهداشتی با کارشناس بازسازی 360 تماس حاصل نمایید. شما می توانید با کمک تیم حرفه ای این مجموعه، دیگر نگران تخریب و نشتی حمام منزل خود نباشید و با کمترین هزینه، تغییر اساسی در منزل خود ایجاد نمایید.

مراحل بازسازی حمام

 • انتخاب شرکت برای بازسازی - برآورد قیمت و بستن قرارداد
 • برنامه ریزی و چیدمان پلان - خارج کردن تمامی وسایل از حمام - قطعی آب و برق 
 • بازسازی سقف - نصب هواکش - تخریب کف
 • نصب کفپوش - بازسازی دیوار
 • نصب کاشی - نصب تاسیسات
 • سیستم روشنایی جدید - نصب تجهیزات جدید در حمام
 • اتمام پروژ

مدل بازسازی حمام

انواع بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

 • نورپردازی در بازسازی حمام

یکی از مواردی که در بازسازی حمام حائز اهمیت است، نورپردازی آن است. اگر پنجره ای در حمام وجود نداشته باشد و نور آن کم باشد حتما باید در هنگام بازسازی به نورپردازی آن نیز اهمیت دهید. نورپردازی توکار بهترین انتخاب برای بازسازی حمام است در بسیاری از شلف های توکار از این مدل نورپردازی ها انجام می شود که باعث روشنایی و زیباسازی حمام می شود. هیچگاه از نورپردازی در بازسازی حمام غافل نشوید و برای این کار از افراد خبره و متخصص کمک بگیرید تا به صورت اصولی و با طراحی زیبا نورپردازی حمام منزل شما انجام شود.

 • بازسازی سقف حمام

نم و رطوبت زیاد و طبله کردن سقف حمام موجب می شود تا افراد به سمت بازسازی سقف حمام بروند تا علاوه بر بازسازی سقف به زیباسازی آن هم برسند و تفاوتی در آن به نسبت قبل ایجاد کنند. بعد از مرمت و بازسازی سقف نوبت به زیباسازی آن است این کار از طریق ترفندهایی مختلف انجام می شود برخی علاقه دارند پس از گچکاری سقف را نقاشی کنند و برخی دیگر ترفندهایی را برای زیباتر شدن آن انجام می دهند. بازسازی سقف حمام کار سخت و طولانی نیست و در فرایند بازسازی کمترین تایم را به خود اختصاص می دهد.

هزینه ی بازسازی حمام

 • بازسازی کف حمام

اگر حمام خانه دچار فرورفتگی شده باشد و یا مصالح مورد استفاده فرسوده شوند حتما عمل تخریب باید انجام شود و سپس اقدام به بازسازی کنید، فرایند تخریب کمی حساس است و نیاز به افراد جوان و با تجربه دارد بنابراین در انتخاب پیمانکار بسیار دقت کنید. پس از بازسازی نوبت نصب کفپوش است نوع کفپوش بر اساس سلیقه افراد انتخاب می شود، امروزه طرح هایی متنوع از کاشی ها در بازار عرضه می شوند که می توانید مطابق سلیقه و سبک مورد نظر بهترین نوع آن را انتخاب کنید.

 • بازسازی دیوار حمام

برخی دیوارها مخصوصا دیوار حمام خانه های قدیمی از آن حالتی که باید باشند در آمده و کدر و کثیف شده اند در این حالت باید تمامی دیوارپوش را بتراشید و جایگزینی برای آن انتخاب کنید. برای دیوار نیز انواعی از کاشی ها با طرح ها و رنگ های متنوعی دیده می شود که می توانید اقدام به خرید هر یک کنید اما باید توجه کنید که رنگ و طرح کاشی به سبک مورد نظر می آید و یا خیر. البته ناگفته نماند که به جای تعویض کاشی می توانید روی آن را رنگ کنید و از حالت کدری و بی روحی آن را نجات دهید؛ این راه بسیار کم هزینه است و نیاز به تایم زیادی هم ندارد.


 • هزینه بازسازی حمام قدیمی چقدر است؟

  هزینه ی بازسازی حمام به عوامل مختلفی بستگی دارد، برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه بازسازی 360 تماس حاصل نمایید.

 • آیا خودمان می توانیم برای بازسازی و تخریب حمام اقدام نماییم؟

  خیر، برای بازسازی و تخریب بهترین انتخاب، استفاده از تیم حرفه ای و متخصص در این زمینه می باشد.

 • آیا در حمام می توان کابینت دارو نصب کرد؟

   بسیاری زیر روشویی کابینتی درست می‌کنند و به این ترتیب علاوه بر ایجاد فضای نگهداری در حمام جای زیادی را هم از دست نمی‌دهند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید