طراحی و اجرا روف گاردن در تهران

09123763516 مدیریت
روف گاردن چیست

روف گاردن از انواع ایده و پیشنهاداتی است که در هنگام ساخت و ساز برج، ساختمان، حیاط خانه ویلایی و باغ است، این طرح بر پشت بام و حیاط و محیط باز با استفاده از گیاهان مصنوعی برای زیبا سازی اطراف، ساخته می شود. جهت اجرای طرح Roof Garden و باز سازی ویلا، ساخت استخر با مجموعه بازسازی 360 همراه باشید.

بازسازی 360
بازسازی 360

روف گاردن

ویژگی روف گاردن چیست

Roof Garden چیست؟

روف گاردن با آلاچیق

روف گاردن یا باغ بام فضای سبز ( بستر کشت گیاه مصنوعی) بر پشت بام، حیاط  و .... است. روف گاردن معمولاً برای آپارتمان های مرتفع، برج های مسکونی لاکچری و مدرن و حتی برخی از ویلاهای شمال مطرح می شود، Roof Garden میتواند از قراردادن چند گلدان روی پشت بام آغاز و به اجرای باغ و فضاهای سبزی همچون پارک ختم گردد. عوامل موثر در تعیین نوع طرح روف گاردن می تواند شامل سازه ساختمان، کاربری، ویژگی های اقلیمی و سلیقه ی شما باشد که در هنگام اجرا باغ بام به انواع مختلفی اعم از روف گاردن گسترده، روف گاردن متمرکز و روف گاردن پرتابل و مدولار تقسیم بندی می شود.

معنی اصطلاح روف گاردن

روف گاردن تهران

روف گاردن اصطلاحی است که در بسیاری از املاکی ها رایج است و برای ساختمان و برج های مرتفع، ویلاهای لاکچری پیشنهاد داد می شود که حتی بسیاری از نمونه های روف گاردن در تهران را به چشم دیده ایم. باغ بام به یک فضای سبز روی بام اشاره دارد که شبیه به محوطه سازی ویلا طراحی می گردد، همچنین این طرح روف گاردن در املاکی ها به دلیل ایجاد امکان مکان کاشت و پرورش گل ها و گیاهان روی بام ساختمان، قیمت بسیار گران تری دارند که قابل اجرا برای فضاهای لاکچری می باشد. برای آشنایی بیشتر با انواع باغ بام، ساخت و ساز انواع ویلای لاکچری،  در تهران، با مجموعه بازسازی 360 همراه باشید.

روف گاردن Roof Garden  چگونه اجرا می شود؟

روف گاردن ویلای لاکچری

برای ساخت روف گاردن ابتدا باید طرح نهایی و تصویب شده را که پس تایید کارفرما، سلیقه مشتری، پتانسیل ساختمان، شرایط آب و هوایی و .... به دست آورده ایم، به اجرا در بیاوریم. در طراحی پلان روف گاردن، سبکی که برای اجرای روف گاردن می خواهیم داشته باشیم نیز اهمیت دارد. برای مثال روف گاردن شما گسترده اجرا می شود، یا متمرکز، و یا اینکه سبک کلاسیک یا مدرن. دارد. در پلان روف گاردن باید همه جزئیات موجود را طراحی و مدل سازی کنیم. این جزئیات عموما دو دسته هستند، دسته اول المان ها، اشیاء کاربردی و تزئینی و دسته دوم شامل تمام سیستم های فنی مانند سیستم آبیاری، زهکشی، عایق بندی و.. می شود. همچنین جنس تمام متریال مورد استفاده در اجرای بام سبز، مانند کفپوش و دیوارپوش ها، مبلمان، سایه بان و چتر و سایه بان، نیمکت و آلاچیق و آبنما و... را با نزدیک ترین آبجکت های معماری به ایده آل کارفرما مدل سازی میکنیم و در قالب تصاویر 3d برای کارفرما ارائه می دهیم. صفر تا صد این فعالیت ها را طراحی پلان روف گاردن می گوییم.  

قیمت روف گاردن در تهران

روف گاردن چیست

قیمت باغ بام و یا قیمت روف گاردن به عوامل مختلفی اعم از به نوع پروژه، طبقه پروژه، محل پروژه و همچنین نوع گیاهان مورد استفاده، تعداد گلدانها و فلاورباکس ها، تجهیزات، نوع کف و در کل المانها و کیفیت آنها بستگی دارد. شما می توانید بهترین و جدید ترین طرح های روف گاردن البته با توجه به شرایط ساختمان و محیط اطراف را به کمک تیم حرفه ای بازسازی 360، با کمترین هزینه به اجرا در بیاورید.

فضاسازی پشت بام منزل

برای فضا سازی پشت بام خانه یا اجرای طرح روف گاردن با کمترین هزینه هم امکان پذیر است، تنها کافیست کمی خلاق باشید تا با کمترین وسیله پشت بام و فضای باز منزلتان را زیبا و آرامش بخش بسازید. اگر ایده ای جذاب و ماندگار برای اجرای طرح باغ بام ندارید از طریق تماس با مشاوران حرفه ای مجموعه ما، می توانید مشاوره ی رایگان دریافت نمایید.

انواع مدل های باغ بام (روف گاردن)

روف گاردن

 • روف گاردن گسترده

در این نوع بام از گیاهانی با رشد ریشه های کوتاه استفاده می گردد و باید قابلیت رشد در خاک با عمق کم را داشته باشند.

 • روف گاردن متمرکز

در این نوع باغ بام از گیاهانی با عمق ریشه زیاد و حداقل ۳۰ سانتی متری استفاده میگردد. از مزایای این نوع بام باغ میتوان در عدم محدودیت در انتخاب نوع گیاهان اشاره کرد. هر نوع گیاهی حتی انواع هندوانه، توت فرنگی و حتی گیاهان دارویی مانند پونه، اسطوخودوس قابل کاشت می باشد.

انواع کلاس های روف گاردن

قیمت روف گاردن

 • مشخصات روف گاردن کلاس A

کف بام: سنگ یا موزائیک

فضای اطراف: پوشش گیاهی طبیعی و شمشاد

فضای مرکز: پوشش چمن طبیعی

نحوه اجرای فضای سبز: عایق کاری و زهکشی  

 • مشخصات روف گاردن کلاس B

کف بام: ترموود

پوشش گیاهی فضای اطراف: گیاهان طبیعی و کاج

نحوه اجرای فضای سبز: باکس ترموود و گلدان

جنس مبلمان: حصیر و چرم دارای آلاچیق یا سایبان

نورپردازی: چراغ محوطه  

 • مشخصات روف گاردن کلاس C

کف بام: ترموود پلکانی

پوشش گیاهی فضای اطراف: گل و گیاه طبیعی

نحوه اجرای فضای سبز: باکس ترموود پلکانی

جنس مبلمان: ترموود دارای آلاچیق یا سایبان

نورپردازی: چراغ باغی و نور مخفی  

مزایای روف گاردن یا باغ بام

مزایای روف گاردن

روف گاردن فضایی سبز، آرامبخش، زیبا به ساختمان می بخشد. مکانی است که می توان آن را با عایق پوشاند و با سیستم درست زهکشی و آب رسانی کرد و با فراهم آوردن بستر مناسب از خاک حاصلخیز، گونه های گیاهی متنوعی، با توجه به شرایط و اقلیم آب و هوایی منطقه کاشت. با وجود گران قیمت بودن آن، باعث با ارزش شدن ساختمان، برج، باغ و ویلای شما می شود.

باغ بام با پوشش گیاهی خود مانع از هدر رفتن آب باران شده و کمتر این آب روانه  فاضلاب شهری شده و بیشتر به خورد آن اکوسیستم می شود. از طرفی این بام باغ  باعث کاهش آلودگی هوای شهری شده و کربن موجود در دود موجود در هوا را گرفته و به جای آن اکسیژن به محیط تحویل می دهد. حتی همانطور که قبلا اشاره کردم مثل یک عایق حرارتی و دمایی در ساختمان عمل نموده، دمای هوا را گرفته و باعث خنک تر شدن محیط می شود .

نکات مهم در ساخت روف گاردن چیست؟

هزینه روف گاردن در تهران

 1. گیاه مناسب روف گاردن: ویژگی هایی مانند میزان تحمل گرما و نور مستقیم خورشید و رشد ریشه گیاه باید در زمان تهیه گیاه در نظر گرفته شود.
 2. فضای سبز روی پشت بام: فضای سبز می تواند ترکیبی از گیاهان و گلدان و بوته میوه باشد.
 3. آبیاری اتوماتیک روف: برای حفظ و نگهداری گیاهان و آبیاری گیاهان در زمان های مشخص از آبیاری اتوماتیک و قطره‌ای هوشمند استفاده می شود که از اجزای اصلی و مهم به شمار می آید.
 4. نورپردازی فضای سبز پشت بام: از عناصری که در طراحی لاکچری و زیبای روف بسیار مؤثر است و هزینه بالایی دارد.
 5. زیرسازی پشت بام: روش مدولار زیر سازی استاندارد بام را انجام می دهد و آماده سازی سطح تمام پشت بام صورت می گیرد.
 6. کف سازی فضای پشت بام: کف به سه صورت چوبی و شن و قلوه سنگ تزئینی ارائه می شود. هرچه میزان و سطح این کف‌ ها بیشتر باشد هزینه هم بیشتر می شود.
 7. تجهیزات جانبی پشت‌ بام: آلاچیق، آتریوم، مبلمان آبنما، فضاهایی مانند آشپزخانه همه جزو تجهیزات جانبی هستند. در اجرای روف گاردن قیمت پایین مساوی است با کیفیت پایین یک محصول، پس در نظر بگیرید که استفاده از متریال و المان های نامناسب در این پروژه‌ها دارای هزینه‌های بعدی سنگینتری خواهد بود.

 • قیمت ساخت روف گاردن در تهران چقدر است؟

  در تعیین قیمت روف گاردن عوامل مختلفی موثر است، جهت استعلام قیمت و دریافت مشاوره رایگان با مجموعه بازسازی 360 تماس حاصل نمایید.

 • بازسازی 360 چه خدماتی را ارائه می دهد؟

  این مجموعه در زمینه ارائه خدمات بازسازی ساختمان، بازسازی استخر و ساخت روف گاردن فعالیت دارد.

 • طراحی و اجرای روف گاردن چقدر زمان میبرد؟

  اجرای روف گاردن یا همان باغ بام بستگی به نوع پروژه دارد اما مجموعه بازسازی 360 در کمترین زمان با بالاترین کیفیت، زیباترین روف گاردن را برای ساختمان شما می سازد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید