طراحی و بازسازی مطب و دکوراسیون مدرن

09123763516 مدیریت
طراحی و بازسازی مطب به همراه عکس

بازسازی نما و داخل مطب و کلینیک جهت جذب بیماران، کسب رضایت و اطمینان خاطرشان، الزامی می باشد. یه مطب باید مجهز به تجهیزات پزشکی، محیطی تمیز و بهداشتی، نمای بیرونی مناسب داشته باشد. یک پزشک خوش سلیقه قطعا به دنبال ایده های ناب و خاص برای بازسازی و  طراحی مطب است، شما می توانید برای دریافت مشاوره در زمینه باز سازی ساختمان با تیم حرفه ای مجموعه بازسازی 360 در ارتباط باشید.

بازسازی 360
بازسازی 360

طراحی و بازسازی مطب

طراحی دکوراسیون مطب

هدف از بازسازی کلینیک و شیک سازی مطب به دست آوردن اعتماد، رضایت، آرامش بیماران است. پزشکانی که برای خود کلینیک و دفتر مخصوص دارند می توانند با سلیقه خود برای تغییر دکوراسیون مطب، اقدام نمایند که راه های مختلفی دارد. برای مثال شما اگر مطبی نوساز دارید تنها با استفاده از نقاشی ساختمان، تغییر وسایل و مبلمان داخل مطب، یک محیط آرام و دلنشین بسازید.

نکات مهم طراحی دکوراسیون مطب پزشکی

 • انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون مطب
 • توجه به چیدمان وسایل و تجهیزات در دکوراسیون مطب
 • توجه به نوع پوشش کف در دکوراسیون مطب
 • نورپردازی هوشمندانه در دکوراسیون مطب
 • توجه به دکوراسیون اتاق انتظار و بخش پذیرش
 • توجه به طراحی و دکوراسیون اتاق پزشک

تاثیر رنگ در طراحی دکوراسیون مطب

یکی از عواملی که در تاثیر گذاری رنگ ها بسیار مورد اهمیت می باشد نوع مطب است. قطعا تم رنگی دکوراسیون مطب زیبایی با دکوراسیون مطب اطفال تفاوت چشمگیری دارد که در هنگام انتخاب رنگ به آن توجه باید کرد. علاوه بر رنگ محیط نحوه طراحی دکوراسیون سالن انتظار مطب به دلیل اینکه ارباب رجوع دقایقی را باید در این سالن منتظر باشند از بخش های پر اهمیت در طراحی دکوراسیون مطب است.

نمونه مطب ساده

توجه به رنگ نورها، بکار گیری آن در نواحی مناسب سالن و تنطیم میزان شدت نور در قسمت نور پردازی عواملی هستند که باید رعایت شود. بکار گیری رنگ مناسب، نصب پوستر های مرتبط و یا بهره گیری از انواع پتینه در ناحیه طراحی دکوراسیون دیوارهای سالن انتظار علاوه بر زیباسازی طراحی دکوراسیون مطب، از خستگی مراجعه کنندگان نیز جلوگیری می کند.

نحوه چیدمان تجهیزات کلینیک

در طراحی دکوراسیون فضاهای درمانی، فضای انتظار بایستی به نحوی چیدمان شود که مراجعان و بیماران احساس راحتی و آرامش داشته باشند. این سبک چیدمان ممکن است در کاربری های گوناگون تا حدودی متفاوت باشد. به عنوان یک مثال ساده، در مطب پزشکان پوست و زیبایی، زنان و زایمان و اطفال غالبا بیماران برای اطلاع از سوابق پزشک یا در اختیار گذاشتن تجربیات درمانی عادت به صحبت و گفت و گو با یکدیگر داشته است و این موضوع نه تنها زمان انتظار را برای آنان قابل تحمل می کند، بلکه غالبا موجی از صمیمیت و مهربانی در میان آنان جاری می کند.

طراحی داخلی مطب

دکوراسیون مطب پزشک با آثار هنری زیبا، عکس‌ها، استفاده از رنگ‌های خنثی و آرامش‌بخش و مبلمان‌های راحت، می‌تواند به بیماران کمک کند. تا در حالت آرامش قرار بگیرند. اشیاء و وسایل جالب و لذت‌بخش، مانند آکواریوم و گیاهان نیز می‌توانند تسکین‌دهنده و آرامش‌بخش باشند و ذهن بیماران را از درد منحرف کنند.

انتخاب پارکت و پوشش کف مناسب مطب

استفاده از کف پوش با رنگ روشن افزون بر اینکه آلودگی را به سرعت نشان میدهد با از بین بردن آلودگی مراجعه کنندگان پاکیزکی را به صورت آشکار مشاهده می کنند. بهداشتی بودن کفپوش از مهم ترین نکات طراحی دکوراسیون مطب است. برای کفپوش بهتر است از متریالی استفاده کنید که قابل شست و شو باشد و به دفعات زیاد بتوان آن را ضد عفونی کرد.

طراحی اتاق انتظار بیماران

کفپوش های مطب رنگ آمیزی دیوارها باید به شکلی باشد که کمی فضا را تلطیف کند. شادابی و تحرک به فضا ببخشد و ارامش بخش باشد. این موضوع در مطب های زنان و زایمان،کودکان و دکوراسیون مطب روانشناسی از اهمیت برخوردار است. سعی کنید در طراحی داخلی مطب از کف پوش های رنگ روشن استفاده کنید. کف پوش یک فضا می تواند به اندازه دیوار های آن در جلوه اولیه آن محیط اثرگذار باشد. جهت نصب بهترین پارکت به قیمت مناسب با بالاترین کیفیت، با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

چیدمان صندلی در مطب چگونه باید باشد؟

نوسازی کلینیک

سعی کنید برای فضای انتظار از مبلمان راحت استفاده کنید. فضای انتظار برای بیماران دلهره آور ست؛مبلمان راحت میتواند بخشی از این دلهره را کاهش دهد. با توجه به کاربری و متراژ مطب تعداد منطقی مبلمان در نظر بگیرید. تراکم یا در مقابل پراکندگی بیش از حد صندلی ها انسجام فضا را مختل میکند. دکوراسیون اتاق انتظار باید به شکلی باشد که بیماری که مدتی در آن محل قرار دارد و منتظر ویزیت پزشک است کمترین تنش و آلودگی صوتی را داشته باشید.

نورپردازی متناسب با مطب

مطب دندان پزشکی

نورپردازی مناسب در دکوراسیون مطب و کلینیک بسیار مهم بوده و نورپردازی باید به گونه ای باشد که تابش نور بر سطح دیوار های فضا پخش شود. یک فضای تاریک آن هم در محیط درمانی می تواند از نظر روانی تاثیر منفی بر مخاطب و مراجع بگذارد، هنگام طراحی مطب دکتر می توانید از تابلو های گوناگون استفاده کنید تا از یک نواخت شدن فضا جلوگیری شود.

دکوراسیون اتاق پزشک

بازسازی مطب

اگر به چیدمان اتاق های درمان در مطب پزشکان مختلف دقت کرده باشید می دانید که مبلمان و سبک قرار دادن آن ها در این اتاق، علاوه بر نوع بیماران مراجعه کننده، به شخصیت، سلیقه و شیوه کار اختصاصی هر یک از پزشکان نیز باز می گردد. اینکه بیمار در چه فاصله ای از پزشک مستقر شود، صندلی میهمان یا همراه در کدام بخش از اتاق قرار بگیرد و لوازم مورد نیاز معاینه و درمان به چه ترتیبی در دسترس وی باشند، شکل دهنده طراحی دکوراسیون اتاق پزشک خواهد بود.

طراحی داخلی مطب

مدل مطب ساده و شیک

طراحی داخلی دکوراسیون مطب باید براساس اصول صورت بگیرد. مطب زیبایی، درمانی، دندان پزشکی چون عمومی از مردم به این مراکز مراجعه می کنند، باید کاملا اصولی طراحی، بازسازی، چیدمان شود تا باعث کسب رضایت مراجعین شود. مجموعه بازسازی 360، دارای تیم حرفه ای در زمینه بازسازی نمای ساختمان، طراحی و تغییر دکوراسیون داخلی ساختمان می باشد و با توجه به آن که محیط کلینیک با محیط یک دفتر اداری و یا آپارتمان متفاوت می باشد باید از افراد حرفه ای در زمینه تغییر دکوراسیون مطب پزشکی، کمک بگیرید.

نوسازی مطب پزشکی

با گسترش زمینه فعالیت پزشکی در دنیا، بین پزشکان رقابت های زیادی وجود دارد که یکی از آن ها، داشتن مطبی خاص و مدرن، متفاوت است. ما در ادامه شما را با انوع طرح های پیشنهادی برای تغییر دکوراسیون مطب پزشکی، آشنا می کنیم با ما همراه باشید.

نوسازی کلینیک در تهران

طراحی و نوسازی مطب پزشکی

دکوراسیون مطب رادیولوژی

مدل دکوراسیون مطب دندان پزشکی

بازسازی مطب پزشکی

نوسازی کلینیک

دکوراسیون مطب درمانی

دکوراسیون داخلی بیمارستان

اصول طراحی کلینیک


 • چه زمانی مطب نیاز به بازسازی دارد؟

  مطب و کلینیک به مرور زمان با قدیمی شدن ساختمان نیاز به بازسازی جهت ساخت محیطی تمیز، شیک و به روز برای به دست آوردن رضایت مراجعین دارد.

 • رنگ در طراحی دکوراسیون مطب، چه تاثیری دارد؟

  بکار گیری رنگ مناسب، نصب پوستر های مرتبط از خستگی مراجعه کنندگان نیز جلوگیری می کند.

 • نوع پوشش کف مطب باید چگونه باشد؟

  پارکت و پوشش کف باید روشن و ساده باشد به گونه ای که شادابی و تحرک به فضا ببخشد و ارامش بخش باشد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید