بازسازی خانه قدیمی و کلنگی | به همراه نکات کلیدی قبل از بازسازی

09123763516 مدیریت
بازسازی خانه قدیمی و کلنگی چگونه انجام میشود و شامل چه مواردی است؟

بازسازی ساختمان قدیمی از سری اقدامات مهم به منظور زیبا سازی و جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از تخریب و فروپاشی خانه کلنگی می باشد، نوسازی ساختمان تنها باید توسط افراد ماهر در این زمینه با توجه به اصول و قواعد، صورت بگیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی نوسازی ساختمان قدیمی، در ادامه با ما همراه باشید.

بازسازی 360
بازسازی 360

بازسازی خانه کلنگی

هزینه نوسازی ساختمان کلنگی

تخریب و بازسازی خانه کلنگی در بالا بردن ارزش ملک بسیار موثر است همچنین از بروز خسارت های جبران ناپذیر ناشی از فروپاشی ساختمان کلنگی جلوگیری می کند. بازسازی می تواند شامل محیط داخلی خانه و هم  باشد که با کمترین هزینه تنها با مراجعه به تیم حرفه ای مجموعه بازسازی 360، صورت می گیرد. به طور کلی به تعمیرات و نوسازی کلی ساختمان قدیمی، تاسیسات و لوله کشی داخلی، ، بازسازی گفته می شود.

نحوه تخریب خانه قدیمی

بازسازی خانه ایرانی قدیمی با کمترین هزینه

قیمت نوسازی خانه قدیمی

برای شروع بازسازی ساختمان اولین اقدام در نظر گرفتن هزینه و انتخاب تیم حرفه ای و آشنا به نوسازی و تخریب خانه است. تعویض کفپوش ها، نصب کاغذدیواری، سقف کاذب، تعویض در و پنجره ها از جمله اقدامات برای تغییرکلی و نوسازی خانه های قدیمی محسوب می شود.

برای بازسازی خانه کلنگی باید برای عیب یابی و تعویض قطعات و تجهیزات برقی خانه، ترمیم و بازسازی چاه فاضلاب، رفع نم و رطوبت به وسیله عایق کاری و ایزوگام، تعویض لوله های فرسوده و تعمیر سیستم لوله کشی خانه، نوسازی حمام و توالت از طریق تعویض کاشی و سرامیک و ایجاد سیستم تهویه مناسب، بازسازی دیوارها، کف و کابینت های آشپزخانه، بازسازی کف خانه و رفع رطوبت و نم، تعمیر و یا تعویض در و پنجره های قدیمی و لق شده، تعمیر پله ها و یا تعویض آن ها، نقاشی خانه، زیباسازی نمای بیرونی ساختمان اقدامات لازم را انجام دهید.

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه بدون تخریب

در بازسازی خانه کلنگی تصمیم با صاحب ملک است که آیا ساختمان را به طور کلی تخریب کند و یا برای بازسازی و نوسازی خانه کلنگی اقدام نماید، برای این امر عوامل مهمی به شرح زیر وجود دارد که در تصمیم گیری بسیار موثر است.

 • اسکلت سالم خانه: بعضی از این خانه های کلنگی هنوز اسکلت محکم و سالمی دارند و با بازسازی و مرمت همچنان قابل سکونت خواهند بود.
 • هزینه زیاد خرید خانه: ساخت و ساز یک خانه از پایه و یا خرید یک خانه جدید بسیار پرهزینه است و گاهی افراد ترجیح می دهند تا به جای ساخت یا خرید یک خانه جدید، به بازسازی همان خانه قدیمی شان بپردازند.
 • موقعیت جغرافیایی خانه: این که یک خانه در چه موقعیت جغرافیایی قرار گرفته است بسیار مهم است. قطعا احیای خانه ای که در بهترین موقعیت یک شهر قرار دارد، برای صاحب خانه ارزش بازسازی را دارد.
 • ارزش هنری خانه: بعضی از خانه های قدیمی هویت دارند و جزو میراث فرهنگی ما به حساب می آیند. این خانه ها  بسیار ارزشمند هستند و برای حفظ آن ها باید تلاش کرد. قطعا بازسازی این خانه ها ارزش زیادی برای صاحب خانه و همچنین برای میراث فرهنگی دارد.
 • تغییر کاربری خانه: ساخت زیبا و موقعیت مکانی خوب بعضی خانه های کلنگی باعث شده تا صاحب خانه به فکر تغییر کاربری این خانه ها بیفتد. در سال های اخیر خیلی از این خانه های قدیمی تبدیل به کافی شاپ، رستوران، گالری، فروشگاه کتاب، فروشگاه صنایع دستی و … شده اند.
 • خانه های ویلایی: اکثر خانه های کلنگی، حیاط دار و ویلایی هستند و صاحبان آن ها، ماندن در این خانه ها و محله های قدیمی را به آپارتمان های لوکس ترجیح می دهند، برای همین دست به مرمت و  می زنند.

یک خانه چند سال قدمت دارد؟

هزینه بازسازی خانه قدیمی و کلنگی

عمر مفید ساختمان در تعیین قیمت نهایی و ارزش ملک بسیار موثراست، لازم به ذکر است عمر مفید ساختمان های هم سن متفاوت است، عمر مفید بخش های مختلف یک خانه هم یکی نیست. قسمت هایی مثل حمام، توالت، آشپزخانه، کفپوش ها، لوله های ساختمان عمر کمتری نسبت به ساختار کلی ساختمان دارند. برای تعیین قدمت و عمر مفید یک خانه عوامل مختلفی موثر است که شامل مصالح به کار رفته در ساخت آن خانه، نگهداری و مراقبت از خانه، شرایط محیطی و موقعیت جغرافیایی می باشد. 

6 ایده برای نوسازی ساختمان کلنگی

تغییر دکوراسیون خانه

بازسازی آشپزخانه از آن رو که یکی از فضاهای اساسی هر خانه است، باید دنج و دلنشین باشد. بازسازی آشپزخانه به دلایل مختلفی انجام می شود که می توان بسته به نیاز، به تعویض یا بازسازی کابینت قدیمی ، نورپردازی، تعویض دیوارپوش بین کابینتی، تعویض و بازسازی کفپوش، تعمیر سقف و در صورت نیاز، تعمیر و بازسازی تاسیسات آشپزخانه اشاره نمود که با توجه به هر یک از این موارد، برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه متفاوت خواهد بود. 

بازسازی سرویس بهداشتی در تهران

در حین ایجاد تغییر و تحولات در خانه، بازسازی سرویس بهداشتی یکی از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بازسازی سرویس بهداشتی در منازل و یا اماکن عمومی یکی از سخت ترین کارها در پروسه تعمیر و بازسازی ساختمان است که امکان ایجاد تغییرات در سبک دکوراسیون در هنگام بازسازی فراهم می شود. توالت ها یکی از فضاهای مهم در ساختمان ها می باشند که غالبا به دلیل اینکه بیشتر دچار آسیب پذیری می شوند، در نتیجه تعداد دفعات بیشتری نیاز به بازسازی دارند. 

هزینه نقاشی ساختمان قدیمی

نقاشی ساختمان به دلایل مختلفی اعم از ترمیم سطحی دیوار ناشی از تعمیرات، بهبود فضای داخلی ساختمان، تغییر کلی داخل خانه و دفتر کار صورت می گیرد که هر نوع رنگ ساختمان ابزار و قلم، رنگ مخصوص خود را دارد که خیلی مهم است این امر را به تیم حرفه ای و نقاش ماهر بسپارید تا خدمات خوبی به شما ارائه شود.

قیمت تعویض پنجره قدیمی در تهران

تعویض پنجره آهنی قدیمی با پنجره UPVC ایده آل ترین انتخاب است، پنجره دو جداره غیر قابل اشتغال بوده، دارای دوام و استحکام بالایی می باشد. پنجره قدیمی ممکن است بدون چارچوب یا دارای چارچوب آهن یا آلومینیوم باشد که در تمام حالات مورد نظر، امکان بازسازی و پنجره آهنی یا آلومینیوم قدیمی با جایگزینی پنجره UPVC است. 

 • نوسازی سیستم گرمایشی

نوسازی لوله کشی ساختمان

پکیج نوعی سیستم گرمایشی است که امروزه جایگزین مناسبی برای موتورخانه و آبگرم کن‌ها شده است که بسیار پر طرفدار است. پکیج‌ها به خاطر این مزیت که دو کار مهم را با هم انجام می‌دهند طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند چرا که محیط کمتری را اشغال می‌کنند البته معایبی هم دارد ولی مزایای آن بیشتر است. پس از اینکه پکیج را مناسب با محیط خود انتخاب کردید حال باید نصب پکیج را توسط افراد ماهر انجام دهید.

لوله کشی شوفاژ و موتورخانه از قدیمی ترین و مرسوم ترین سیستم گرمایشی در ساختمان مسکونی و تجاری است که هزینه و مزیت های مخصوص خود را دارد. پس باید در هنگام اجرای این طرح سیستم، از افراد ماهر و آشنا با نقشه ی لوله کشی موتورخانه استفاده کرد که از بروز هر گونه خطا و مشکل کوچک در آینده، جلوگیری کرد. از آنجا که موتورخانه برای هر واحد مسکونی به طور مستقل نمی باشد و برای یه ساختمان یا شهرک مسکونی است و افراد زیادی از منافع آن استفاده می نمایند، لازم است از تجربه ی تیم حرفه ای بازسازی 360 استفاده نمایید.

نصب رایاتور و شوفاژ از سری اقدامات لازم برای تکمیل یک ساختمان مسکونی و تجاری است که به منظور تامین کردن گرمای داخل ساختمان، در زمان فصل سرما انجام می شود، رادیاتور انواع مختلفی دارد و باید توسط افراد حرفه ای به منظور جلوگیری از بروز هر گونه خسارت، نصب شود.

 • نوسازی سیستم سرمایشی

هزینه نوسازی سیستم سرمایشی

نوسازی سیستم سرمایشی و تهویه محیط داخلی خانه در هنگام بازسازی ساختمان کلنگی بسیار مهم است و حتما باید بر اساس اصول و استاندارد های لازم توسط افراد متخصص در این زمینه نصب شود. نکته مهم در این زمینه، انتخاب صحیح نوع سیستم سرمایش با توجه به متراژ، فضای داخل منزل است که در از پیامد های آن، ایجاد آسودگی خاطر برای شما می باشد.


 • هزینه بازسازی خانه قدیمی در تهران چقدر است؟

  هزینه نوسازی خانه کلنگی در تهران بر اساس نوع پروژه، مصالح، دستمزد کارگران، متراژ، میزانی که لازم است ساختمان تخریب شود، برآورد می گردد.

 • مراحل بازسازی خانه کلنگی و قدیمی چیست؟

  مراحل نوسازی خانه قدیمی شامل اقدام نمودن به بازسازی منزل های قدیمی، انتخاب کردن سبک دکوراسیون خانه خود، انتخاب بین استفاده از رنگ یا دیوار پوش، تعمیر کردن یا اجرا کردن کفپوش، تغییرات در نقشه ساختمان و تعویض کردن محل اتاق افزایش و کاهش تعداد اتاق ها، بازسازی حمام و دستشویی، بازسازی محیط خارجی خانه می شود.

 • برای بازسازی ساختمان کلنگی چه شرایطی لازم است؟

  داشتن یک نقشه کلی و تعیین نیازه، محاسبه میزان هزینه های مورد نیاز، انجام مقدمات بازسازی از شرایط نوسازی خانه های کلنگی محسوب می شود.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید