نوسازی ساختمان قدیمی در تهران با اصول و قواعد

09123763516 مدیریت
نوسازی ساختمان شامل چه قسمت هایی می شود شرایط و نحوه نوسازی

نوسازی و بازسازی ساختمان در زمان مناسب با توجه به قواعد و اصول، توسط افراد ماهر در این زمینه البته با کسب مجوز های لازم انجام می شود. نوسازی ساختمان قدیمی در تغییر ارزش ملک، بسیار موثر است و قیمت ساختمان را چندین برابر می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دریافت مجوز لازم برای ساخت و ساز با ما همراه باشید.

بازسازی 360
بازسازی 360

بازسازی خانه قدیمی

نوسازی خانه قدیمی از دیگر اقدامات کلی برای تعمیرات و  محسوب می شود که ابتدا باید مجوز ساخت مجدد ساختمان گرفته شود سپس از یک تیم حرفه ای که در زمینه نوسازی و تعمیرات تجربه دارند، کمک دریافت نمایید. برای دریافت خدمات در زمینه نوسازی آپارتمان می توانید با تیم حرفه ای مجموعه بازسازی 360 تماس حاصل نمایید.

چه زمانی برای نوسازی ساختمان ضرورت دارد؟

نوسازی و بازسازی ساختمان

نوسازی ساختمان در مواقع حساس و خطرناک مثل آتش سوزی، سیل، زلزله، قدیمی و کلنگی بودن، الزامی است و حتما باید توسط معماران و افرادی که در زمینه ساخت و ساز مهارت دارند، انجام شود. برای نوسازی خانه های قدیمی و چند سال ساخت، تنها نمای ساختمان اهمیت ندارد بلکه مواردی که در ادامه به آن ها می پردازیم بسیار مهم هستند و باید کاملا استاندارد بازسازی شوند.

بازسازی حمام می تواند پس از تخریب و نشتی به وجود آمده در سرویس بهداشتی انجام شود هم می تواند برای تغییر کلی نمای داخلی ساختمان، توسط تیم حرفه ای در طرحی آرامش بخش و مناسب اجرا شود. بهترین فصل برای اجرای طرح بازسازی، فصل تابستان است که البته در هنگام تغییر کلی حمام شما چه کوچک باشد چه بزرگ، باید در هنگام بازسازی، کاربردی بودن آن را در نظر بگیرید.

توالت ها یکی از فضاهای مهم در ساختمان ها می باشند که غالبا به دلیل اینکه بیشتر دچار آسیب پذیری می شوند، در نتیجه تعداد دفعات بیشتری نیاز به بازسازی دارند. آسیب پذیری سرویس های بهداشتی و در نتیجه نیاز به بازسازی توالت ها به دلیل شبکه های لوله کشی، استفاده مکرر و هم چنین وجود همیشگی آب در این فضا می باشد که در معرض فرسودگی قرار می گیرد و بهتر است این فضا را از یک محیط غیر بهداشتی تبدیل به محیط سالم، تمیز و بهداشتی نماییم.

ازسازی آشپزخانه از آن رو که یکی از فضاهای اساسی هر خانه است، باید دنج و دلنشین باشد. بازسازی آشپزخانه به دلایل مختلفی انجام می شود که می توان بسته به نیاز، به تعویض یا بازسازی کابینت قدیمی ، نورپردازی، تعویض دیوارپوش بین کابینتی، تعویض و بازسازی کفپوش، تعمیر سقف و در صورت نیاز، تعمیر و بازسازی تاسیسات آشپزخانه اشاره نمود که با توجه به هر یک از این موارد، برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه متفاوت خواهد بود. 

برای نوسازی ساختمان چقدر بودجه لازم است؟

هزینه نوسازی ساختمان با توجه به نوع پروژه، زمانی که قرار است صرف شود، دستمزد کارگران و معماران، مواد و ابزاری که نیاز است برآورد می گردد. جهت استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر مربوط به ساخت و ساز خانه های کلنگی با مشاوران و معماران حرفه ای تیم 360، در ارتباط باشید.

نوسازی ساختمان مرحله به مرحله

هزینه نوسازی ساختمان قدیمی

 • طراحی و برنامه ریزی

 قبل از هر اقدامی برای نوسازی خانه باید نقشه قدیمی خانه و نقشه جدیدی که مد نظر ما است ترسیم و طراحی شود.

 • برآورد هزینه‌ها

 پس از ترسیم نقشه اولیه و ثانویه به سراغ برآورد هزینه‌های کلی می‌رویم که باید پس از نوسازی خانه پرداخت کنیم.

 • مقاومت خانه

 در نوسازی خانه باید دقت داشته باشیم تا فرآیند تعمیرات و بازسازی ساختمان در هیچ کدام از مراحل بازسازی به سازه‌های اصلی ساختمان آسیب نرسانند به خصوص در خانه‌های کلنگی و دیوارهای باربر آنها که عمر زیادی دارند.

 • تخریب

 پس از تصمیم گیری کارشناس و مشتری و ترسیم نقشه حالا به سراغ بخشی می‌رویم که می‌خواهیم در آن تغییر ایجاد کنیم. پس شروع به تخریب بخش فرسوده آن می‌کنیم.

 • سیم‌های برق و لوله کشی

هنگام تخریب دیوارها و انجام تعمیرات و بازسازی ساختمان باید عناصر خطر ساز و حساس را جمع‌آوری کرد یا آنها را پوشش داد که سیم‌های برق و لوله‌های آب از این دسته هستند.

 • نصب پنجره‌ها

همیشه یکی از مراحل بازسازی که مورد توجه کارشناسان است تغییر پنجره‌های قدیمی با نوع جدید و دو یا چند جداره آنها است که از هدر رفت و اتلاف انرژی جلوگیری می‌کنند.

 • نقاشی بنا و تزئینات

 ایجاد تغییرات در ظاهر خانه به خصوص رنگ آمیزی جدید یا کاغذ دیواری حس فوق العاده را به خانه شما ‌می‌دهد.

 • انتخاب نوع کفپوش

 در مرحله آخر هم می‌توانید بر حسب سلیقه و نوع اجزا در دکوراسیون منزل خود نوع کفپوش را از میان سنگ، سرامیک و چوب انتخاب کنید.

اولویت بندی نوسازی ساختمان چگونه است؟

بهسازی تجهیزات گرمایش و سرمایش

بهسازی تجهیزات گرمایش و سرمایش

بازسازی درها و پنجره‌های ساختمان

هزینه نوسازی پنجره

تعمیرات کف

هزینه نوسازی کف پوش

بازسازی سرویس بهداشتی

هزینه بازسازی سرویس بهداشتی

نوسازی کابینت‌ها 

بازسازی کابینت

تاسیسات ساختمان


 • هزینه بازسازی ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

  هزینه نوسازی ساختمان قدیمی به عواملی اعم از هزینه خرید مصالح، هزینه حمل و نقل زباله، هزینه تعمیرات (در صورت نیاز شما)، هزینه تغییر دکوراسیون (در صورت نیاز شما)، هزینه مجریان، پیمانکاران، کارگران و نیروهای حضور یافته در پروژه بازسازی بستگی دارد.

 • نوسازی ساختمان چه مراحلی دارد؟

  بازسازی زیر ساخت ساختمان شامل تغییر یا تعمییر قسمت‌های حیاتی خانه مانند لوله کشی و برق می‌شود که به نیازهای روزانه شما مربوط می‌شود.

 • تفاوت نوسازی با بازسازی ساختمان چیست؟

  بازسازی به معنای تعمیر و تغییر دادن قسمتهای مختلف یک بنا است که دارای بافتی فرسوده و قدیمی هستند، نوسازی به معنای تعمیر نماهای داخلی ساختمان است و به اقداماتی همچون نصب کاغذ دیواری، سقف کاذب ، سخت المان هایی مثل انواع آبنما و دیوار سبز و… گفته می شود.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید