بازسازی و نوسازی آشپزخانه قدیمی با قیمت ارزان + نمونه کار

09123763516 مدیریت
بازسازی آشپزخانه
برای بازسازی و نوسازی آشپزخانه قدیمی تنها کافیست با مجموعه ی بازسازی 360 تماس گرفته و نمونه های آشپزخانه های مدرن و شیک رو دریافت نمایید. جهت اطلاع از مراحل، زمان و استعلام هزینه ی بازسازی با ما تماس حاصل نمایید.
بازسازی 360
بازسازی 360

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه از آن رو که یکی از فضاهای اساسی هر خانه است، باید دنج و دلنشین باشد. بازسازی آشپزخانه به دلایل مختلفی انجام می شود که می توان بسته به نیاز، به تعویض یا بازسازی کابینت قدیمی ، نورپردازی، تعویض دیوارپوش بین کابینتی، تعویض و بازسازی کفپوش، تعمیر سقف و در صورت نیاز، تعمیر و بازسازی تاسیسات آشپزخانه اشاره نمود که با توجه به هر یک از این موارد، برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه متفاوت خواهد بود. 

در صورتی که بازسازی فضای آشپزخانه به صورت حرفه ای انجام شود، علاوه بر اینکه منزل دلنشین تر می شود، بر ارزش ملک نیز افزوده می گردد. یکی از مواردی که در بازسازی آشپزخانه مهم است، طراحی آشپزخانه می باشد که باید به عنوان اولین گام بازسازی انجام گیرد. 

در واقع علاوه بر اینکه در امر بازسازی آشپزخانه زمان و پول صرف می شود، لازم است این امر توسط یک گروه حرفه ای و با تجربه انجام شود تا با صرف کمترین هزینه، بیشترین تغییر و تحول را در فضای آشپزخانه و بالطبع منزل خود احساس نمایید. 

طرح بازسازی آشپزخانه شیک

مزایای بازسازی آشپزخانه چیست؟

بازسازی آشپزخانه به منظور رفع کمبودها و بهبود عملکرد آشپزخانه انجام می شود. این امر صرفه اقتصادی زیادی دارد. بازسازی آشپزخانه در صورتی که توسط تیم خدمات حرفه ای بازسازی انجام شود، علاوه بر تغییرات ظاهری، فضا و کارایی آن نیز از قبل بهتر می شود.

برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه 

قیمت بازسازی آشپزخانه

هزینه بازسازی آشپزخانه با توجه به تغییراتی که ایجاد می شود تعیین می گردد. در صورتی که بودجه بازسازی آشپزخانه در حد کمی باشد، می توان به تغییرات ظاهری اکتفا نمود اما اگر بودجه کافی باشد، روند بازسازی آشپزخانه متفاوت خواهد بود و می توان تعمیرات اساسی را انجام داد. تغییرات ظاهری مانند رنگ دیوار، تغییر کابینت ها و نورپردازی است اما تغییرات اساسی شامل تاسیسات لوله کشی، سیم کشی و.. می شود. 

برآورد هزینه، آیتم اصلی فرآیند بازسازی آشپزخانه می باشد که طی آن هزینه تمام شده تعیین می شود. برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه بدین صورت است:

 • مشخص کردن ابعاد و اندازه های آشپزخانه

 • نوع و کیفیت مصالح و مواد مورد استفاده در بازسازی آشپزخانه

 • برنامه ایجاد تغییرات در تاسیسات برقی یا لوله کشی ساختمان در بازسازی آشپزخانه

 • تعویض یا ترمیم کابینت ها

 چه زمانی باید به فکر بازسازی آشپزخانه باشیم؟

فرآیند بازسازی در هر خانه ای و به ویژه برای هر آشپزخانه ای متفاوت خواهد بود. بازسازی یا به صورت کلی و یا بخشی از آشپزخانه انجام می شود. گاها با تعویض وسایل قدیمی که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند بازسازی انجام می شود و یا با تغییر و بازسازی کابینت‌ها، بازسازی کف‌ پوش آشپزخانه، بازسازی لوله‌ کشی‌ها و سینک آشپزخانه انجام می گیرد.

مراحل بازسازی آشپزخانه شامل چه مواردی می شود؟

لیست قیمت بازسازی آشپزخانه

بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه شامل یک مورد از موارد زیر یا همه آن ها می شود که بستگی به میزان فرسودگی و یا قدیمی بودن آن دارد. 

 1. تغییر کابینت آشپزخانه

 2. اصلاح میز کار آشپزخانه و نیز مثلث طلایی آن

 3. تغییر کاشی بین کابینت های زمینی و دیواری

 4. کاشی کردن پشت کابینت ها

 5. نورپردازی آشپزخانه و کابینت ها

 6. تغییر لوازم برقی و غیر برقی آشپزخانه

 7. تغییر طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه

 8. اپن کردن آشپزخانه

 9. تغییر در پوشش کف آشپزخانه

 10. اصلاح سقف کاذب و دکور های سقفی آشپزخانه

 11. ایمن سازی آشپزخانه

تغییر کابینت آشپزخانه

هزینه ی بازسازی آشپزخانه

در پروسه تغییر کابینت ها، در صورتی که بدنه کابینت ها سالم باشد، فقط درب کابینت تعویض می شود بدین وسیله با هزینه کمتر و عدم تغییر بدنه، ظاهر کابینت تغییر می نماید. تعویض دستگیره کابینت ها نیز یکی دیگر از گزینه هایی است که به ظاهر کابینت زیبایی می بخشد. 

اصلاح میز کار آشپزخانه و قاعده مثلث طلایی 

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، یکی از فاکتورهای اساسی توجه به قاعده مثلث طلایی است که بین سینک، گاز و یخچال در حرکت می باشد. به این سه بخش، مثلث طلایی گفته می شود. در مثلث طلایی یخچال باید در نزدیک ترین نقطه به میز کار قرار داشته باشد.

میزکار باید حداقل نود سانتی متر باشد. فاصله صد و بیست سانتی متری رعایت شود. اضلاع این میز باید کوتاه باشد ، تا در زمان پخت غذا، در آشپزخانه کمترین رفت و آمد باشد.

تغییر کاشی بین کابینت های زمینی و دیواری

کاشی کاری یا تعویض کاشی های بین کابینت، یکی از معمول ترین کارها در عملیات بازسازی آشپزخانه است. در صورتی که کابینت ها نیز قرار باشد تعویض شوند، باید طرح کاشی با کابینت همخوانی داشته باشد. 

نورپردازی آشپزخانه و کابینت ها

در بازسازی آشپزخانه، به نورپردازی کابینت ها نیز توجه می شود. نورپردازی در تاج کابینت انجام می شود. نورپردازی ها اغلب در زیر کابینت دیواری انجام می شود. نورپردازی بین کاشی کابینت و یا دیوارپوش شیشه ای ، بهترین و دل انگیزترین مکان برای جلوه نور می باشد.

تعویض لوازم آشپزخانه

تعویض لوازم آشپزخانه نظیر گاز، سینک و یا یخچال فریزر می تواند ، دکوراسیون آشپزخانه را زیر و رو کند. تعویض لوازم برقی آشپزخانه برای تغییر دکوراسیون ایده آل خواهد بود.

اپن کردن آشپزخانه

آشپزخانه های قدیمی اغلب در یک اتاق قرار دارند که طرح آشپزخانه های امروزی به صورت اپن می باشد که آشپزخانه کوچک را به فضای بزرگتری تبدیل می نماید.

تعویض پوشش کف آشپزخانه

در بازسازی آشپزخانه، با تعویض پوشش کف آشپزخانه، می توان یک تغییر بزرگ در دکوراسیون داخلی داشت. برای پوشش کف آشپزخانه می توان از سرامیک های جدید ، انواع کفپوش ها ، پارکت ها یا اپوکسی ها استفاده نمود.

ایده های جذاب بازسازی آشپزخانه

 1. یک بودجه و جدول زمانی برای مراحل بازسازی آشپزخانه ایجاد کنید. 

 2. با افراد حرفه ای برای طراحی مراحل بازسازی آشپزخانه تماس بگیرید.

 3. یک آشپزخانه موقت در اتاق دیگری از خانه راه اندازی کنید.

 4. آشپزخانه ی جدید را بر اساس طرح دلخواه خود بچینید.

نکات مهم طراحی و بازسازی آشپزخانه

مدل بازسازی آشپزخانه

 • از همه فضای آشپزخانه استفاده کنید. کابینت‌ها را تا سقف بالا ببرید تا فضای بیشتری برای جا سازی و سازمان دهی لوازم آشپزخانه داشته باشید. وسایلی که کمتر به آن نیاز دارید و دیر به دیر، از آن‌ها استفاده می‌کنید را در قفسه‌های بالایی جای دهید و لوازم ضروری‌ تر را در قسمت‌های در دسترس‌ تر کابینت قرار دهید.

 • در زمان طراحی و انجام برنامه‌ ریزی برای کار، فضای آشپزخانه را مستطیل در نظر بگیرید.

 • در نورپردازی آشپزخانه، خلاقیت داشته باشید و در کار تنوع ایجاد کنید. از لامپ‌های مختلف و پر نور استفاده کنید. هر چه نورپردازی آشپزخانه، قوی‌تر و کارآمدتر باشد، فضای آشپزخانه بزرگ تر و دلبازتر به نظر می‌رسد. اگر آشپزخانه شما دارای پنجره است، در طراحی جدید، آن را نپوشانید و از پرده‌های نازک استفاده کنید تا نور طبیعی بیشتری را دریافت کنید.

 • به کارایی و بهینه‌ بودن آشپزخانه، بیش از زیبایی آن توجه کنید. آشپزخانه‌، فضایی بسیار کاربردی و ضروری است که هر روزه با آن سروکار دارید. هرگز زیبایی را به راحتی خود، ترجیح ندهید. اجازه دهید آرامش و راحتی، اولویت اول شما باشد.

 • از مصالح و مواد با دوام مانند شیشه، چوب، گرانیت، سنگ و سرامیک با کیفیت استفاده کنید. مثلاً کابینت ام دی اف یکی از گزینه های خوب و با کیفیت می تواند باشد.مواد بی‌کیفیت و ارزان قیمت ، هزینه و انرژی شما را به دور خواهند ریخت و تمام تلاش شما را بر هدر خواهند داد.

 • در صورت امکان، از گروه‌های حرفه‌ای و فعال در زمینه‌ی تغییر دکوراسیون و بازسازی منزل کمک بگیرید و انجام این کار را به آن‌ها بسپارید.


 • کدام سبک دکوراسیون آشپزخانه را می پسندید؟

  برای دریافت مشاوره و انتخاب بهترین دکوراسیون آشپزخانه با گروه بازسازی 360 تماس حاصل نمایید.

 • چه رنگی را برای ست کابینت آشپزخانه ترجیح می دهید؟

  می توانید با دریافت کاتالوگ بهترین ایده و رنگ را برای دکوراسیون آشپزخانه خود انتخاب نمایید.

 • کدام سبک بازسازی و نوسازی آشپزخانه را می پسندید؟

  با مراجعه به سایت بازسازی 360 می توانید سبک های متفاوتی از نوسازی آشپزخانه را مشاهده نمایید.

 • طراحی پایدار تا چه اندازه برای شما مهم است؟

  نوسازی آشپزخانه علاوه بر زیبایی و مدرن بودن باید جنبه ی ماندگاری هم داشته باشد تا از هزینه ی تعمیر و بازسازی، دردسر های نوسازی مجدد جلوگیری شود.

 • کدام سبک را برای درب کابینت می پسندید؟

  قبل از بازسازی مجدد به علایق خود باید دقت کنید که آیا کابینت رنگ روشن می خواهید یا رنگ تیره؟ جنس کابینت چوبی باشد یا فلزی؟ آیا می خواهید مدل ساده باشد یا مدل کابینت شیک؟ به تمامی سوالات خود می توانید با مراجعه به بازسازی 360 پاسخ دهید.

 • حداقل هزینه ی بازسازی و نوسازی فضای آشپزخانه چقدر است؟

  اگر قصد بازسازی مجدد با کمترین هزینه با ماندگاری بالا را دارید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید