ساخت استخر خانگی و ویلایی + مشاوره ساخت و اجرا استخر

09123763516 مدیریت
ساخت استخر
وجود استخر برای خانه و ویلا ایده ی بسیار عالی می باشد زیرا شنا ورزشی مفید و برای سلامتی بدن توصیه می شود. ساخت استخر باید طبق اصول و رعایت استانداردهای لازم صورت گیرد، برای اجرای این پروژه می توانید با مجموعه ی بازسازی 360 تماس حاصل نمایید.
بازسازی 360
بازسازی 360

ساخت استخر

ساخت استخر و داشتن استخر در خانه یا ویلا  یک ایده خوب است که در سال های اخیر بسیار رونق گرفته است. از این رو تقاضا برای ساخت استخر به دلیل علاقه به داشتن یک فضای شخصی و خصوصی، رعایت اصول ایمنی و بهداشتی، داشتن فضای لازم برای ساخت استخر خانگی و مواردی از این قبیل سبب افزایش تمایل افراد به ساخت استخر در خانه، باغ و ویلا می شود.

 برای ساخت استخر باید نکات و پارامترهای بسیاری رعایت شود. طراحی استخر باید تابع قواعد و استانداردهای خاصی باشد تا مراحل مختلف پروژه به درستی پیش برود و در نهایت طول عمر بالاتری داشته باشد. 

گروه تخصصی خدمات بازسازی 360، با بهره مندی از تجربه فراوانی که در امر طراحی ساخت استخر، مشاوره ساخت استخر، ساخت انواع استخرها با طراحی های مدرن، زیبا و متفاوت، قادر است تا پروژه های ساخت استخر را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت انجام دهد.

در این مطلب سعی نموده ایم شما را با مراحل ساخت استخر، انواع استخر و هزینه های طراحی تا اجرای آن آشنا کنیم. در صورتی که نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قیمت بازسازی استخر لوکس

انواع استخر

 1. استخر روباز

 2. استخر سرپوشیده

 3. استخر خانگی

 4. استخر عمومی

 5. استخر غواصی

 6. استخر مسابقات یا قهرمانی

 7. سایر استخرهای مسابقه

 8. استخر بادی

 9. استخر درمانی

 10. استخر کف متحرک

نکات مهم و اساسی قبل از ساخت استخر

طراحی ساخت استخر ویلا

شما می‌توانید بسته به محیط و متراژ مورد نظر، استخر دلخواه خود را طراحی کنید و بسازید. ما برای هر مدل که مد نظر شماست برآورد هزینه را ارائه خواهیم کرد تا بتوانید با توجه به بودجه ‌ای مدنظر شما است، بهترین انتخاب را داشته باشید. اما لازم است به مواردی نیز توجه نمایید از قبیل: 

 • بررسی فضای لازم برای پیاده سازی استخر و جکوزی

 •  تعیین اینکه مجموعه ای روباز مد نظر است یا سرپوشیده؟ اجرای پروژه درباغ مد نظر شماست یا داخل ویلا و یا حتی در زیر زمین ساختمان مسکونی؟ 

 •  اگر قصد اجرا استخر در داخل ساختمان را دارید باید به این نکته توجه کنید که به دلایل زیادی از قبیل جانمایی و همچنین طراحی سازه مقاوم، این امر می بایست قبل از طراحی سازه در نظر گرفته شود. 

 فوائد مشاوره قبل از ساخت استخر

ساخت استخر خانگی

 1. محاسبه مقدار مواد و تجهیزات مورد نیاز

 2. بررسی جزئیات طراحی استخر

 3. مدیریت فرایند ساخت و ساز

 4. امکان بهبود و نوسازی تاسیسات استخر موجود

 5.  ادغام استخر و محیط خانه و باغ

 6. ایجاد هماهنگی بین محیط اطراف ، رنگ ها ، نورپردازی 

 7. مشاوره در مورد صرفه جویی در انرژی و ایمنی

 8. ارائه پیشنهادات متناسب با میزان بودجه

 9. توصیه استفاده از محصولات و تجهیزات با کیفیت شناخته شده و معتبر

 10. بهره مندی از تجهیزات و محصولات تمیز و نگهداری استخر مورد تأیید و کارآمد

ساخت استخر چقدر طول می کشد؟

مدت زمان تقریبی ساخت استخر یعنی زمانی که تمام مراحل طراحی، پایه‌ریزی و پرکردن استخر تمام می شود، معمولاً ۸ تا ۱۲ هفته است. 

هزینه ساخت استخر

هزینه ساخت استخر با توجه به عوامل و فاکتورهای مختلفی تعیین می شود همچون؛ ابعاد استخر، نوع استخر، کیفیت و برند مصالح مورد استفاده، مکان احداث استخر و.. به عنوان مثال استخر شیشه ای به دلیل اینکه به تخصص ویژه ای نیاز دارد، مصالح خاصی دارد بالطبع دارای هزینه بیشتری است. به منظور برآورد هزینه ها می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

مراحل ساخت استخر

ساخت استخر باغ

ساخت استخر یا استخر سازی مراحل خاصی دارد که مجموعه ای از تخصص ها را شامل می شود من جمله معماری، عمران، مکانیک، برق و.. با توجه به نوع استخر مراحل اجرایی آن متفاوت خواهد بود. 

1- اولین گام، انتخاب مکان مناسب برای ساخت استخر است. بهترین مکان را برای ایجاد استخر در نظر بگیرید. لازم است به فضای احداث استخر به خوبی فکر کنید تا در طول مراحل نیاز به حذف یا گسترش فضا نباشد تا هزینه اضافی را متحمل نشوید. ابعاد استخر نیز در این مرحله تعیین می گردد.

2- طراحی استخر

طراحی استخر یک بخش بسیار مهمی است که لازم است با یک طراحی زیبا و فوق العاده انجام شود. اینکه استخر چگونه به نظر بیاید، چه طرح و شکلی داشته باشد، به شکل مربعی ، مستطیلی یا گرد؟ عمق استخر به چه میزان باشد. 

3- گود برداری استخر

گود برداری یکی از مهم ترین بخش های ساخت استخر است چرا که سایر مراحل و کیفیت اجرای آن بستگی به انجام درست این مرحله دارد. برای انجام این کار، ممکن است به استفاده از بیل مکانیکی و سایر ماشین آلات سنگین نیاز پیدا شود. 

4- پایه ریزی استخر با بتن

برای پایه های استخر ممکن است از بتن، فایبرگلاس و.. استفاده شود. اما در این بین، بتن محکم‌ ترین و بادوام‌ ترین استحکام را به استخر می‌دهد. 

5- نصب وسایل و تجهیزات لوله کشی

در این مرحله به منظور نصب و راه اندازی سیستم های لوله کشی و سیستم های گردش آب، بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

6- برق کشی استخر

لازم است یک متخصص برق برای تامین انرژی سیستم فیلتراسیون و اجزای روشنایی که در زیر آب قرار دارد را برق کشی نماید. انجام این کار نیاز به افراد متخصص دارد چرا که کوچک‌ ترین اشتباه در سیستم برق می‌تواند خطر آفرین باشد. 

7-بتن ریزی استخر و آب بندی استخر بتنی

در این مرحله قالب بندی و بتن ریزی استخر، در قسمت دیواره و کف انجام می شود که بتن ریزی استخر به دو روش قالب گیری و شات کریت یا بتن پاشی انجام می شود. آب بندی و یا عایق بندی از طریق مواد آب بندی که بهترین آن ها عایق کاری با فایبرگلاس است انجام می شود که به صورت کامل مانع نشتی می شود. انجام این مرحله نیز باید توسط متخصص اجرا شود.

8- سرامیک کاری و نصب سیستم های استخر

انتخاب سرامیک و طرح و نمای آن بسیار مهم است و لازم است توسط یک سرامیک کار حرفه ای انجام شود و متناسب با سلیقه فرد باشد. نصب و راه اندازی سیستم های استخر نیز از مهم ترین مراحل ساخت استخراست که شامل سیستم تهویه استخر، سیستم گرمایش محیط استخر، سیستم تصفیه استخر و جکوزی و سیستم تصفیه شیمیایی و میکروبی آب استخر، سیستم هوشمند الکتریکال استخر می شود. 

ذکر نکات اساسی برای ساخت استخر

بازسازی استخر در ویلا

 • طراحی ساده‌ای برای استخر در نظر بگیرید ویژگی‌هایی که برای ساخت یک استخر خانگی دارید را به حداقل برسانید، اگرچه داشتن دیوارهای سنگی و تزئینات داخلی استخر زیبا به نظر می‌رسند، اما هزینه‌های بسیاری می‌‌توانند به همراه داشته باشند.

 • شکل‌های جعبه‌ ای بهترین گزینه هستند. برای ساخت استخر ارزان می‌توانید از شکل‌های جعبه‌ای آماده استفاده کنید. 

 •   از تجهیزات زیاد استفاده نکنید. شاید تصور کنید لوله‌های ورودی و خروجی، ظاهر استخر شما را خراب کرده‌اند. اما زمانی که لوله‌ها در خارج از استخر قرار داشته باشند، شما فضای بیشتری برای استفاده دارید. اما اگر ظاهر مهم‌تر است می‌توانید از مخزن‌هایی که در آب قرار می‌گیرند استفاده کنید.

 • عمق زیادی ایجاد نکنید. اگر چه برای پایداری استخرهای شنا نیاز به کمی عمق داریم، اما توصیه می‌کنیم این عمق بیشتر از ۱.۸ متر نشود. چرا که هرچه این عدد بیشتر شود دیوارها به تقویت بیشتری نیاز پیدا می‌کنند.

 • از دیوارهای پیش ساخته و بتنی استفاده نکنید. اگر تمایل دارید کمی عمق برای استخر خود داشته باشید، می‌توانید وسط استخر را برای این کار انتخاب کنید. در این محل می‌توانید از کیسه‌های سنگی ماسه‌ای یا سنگی استفاده کنید.


 • هزینه ساخت استخر چقدر است؟

  برآورد هزینه ساخت استخر به عوامل متعددی بستگی دارد جهت استعلام قیمت با مجموعه ی بازسازی 360 تماس حاصل نمایید.

 • بهترین نوع استخر کدام است؟

   اگر شما استخر در ابعاد بزرگ می خواهید استخر بتنی بهترین گزینه استو برای استخر کوچک هم استخر پیش ساخته فایبرگلاس مناسب می باشد.

 • چگونه مشاوره ساخت استخر مدرن و شیک را دریافت نماییم؟

  مجموعه ی بازسازی 360 برای متقاضیان امکان ارائه ی مشاوره ی رایگان و ایده و طرح های به روز را فراهم نموده است.

 • انواع استخر ویلا کدام اند؟

  انواع استخر ویلا شامل استخر سرپوشیده و استخر روبازمی باشد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید